Cholesterol – ta nazwa już nawet brzmi złowrogo. A niektórym również bardzo źle się kolarzy – jest bowiem uważany za zło wcielone, podstępem wdzierające się do organizmu i siejące spustoszenie. Tymczasem cholesterol to organiczna substancja tłuszczowa – lipid z grupy steroidów – dostarczany w pożywieniu (mięso, jajka), ale również produkowany w wątrobie i częściowo wchłaniany z przewodu pokarmowego. Ma niebagatelne znaczenie dla organizmu ludzkiego, bowiem jest niezbędny przy budowie komórek, uczestniczy w produkcji hormonów oraz witaminy D3 i kwasów żółciowych oraz odgrywa ważną rolę w pracy mózgu. Już choćby z tego powodu nie powinniśmy się go bać, tylko obłaskawić, czyli dobrze poznać zasady rządzące produkcją tego tłuszczu oraz sposoby na utrzymanie cholesterolowych parametrów w normie.

Jak zwykle niebagatelne znaczenie ma profilaktyka, która w przypadku problemów cholesterolem polega przede wszystkim na: utrzymywaniu prawidłowej masy ciała oraz – co ma oczywisty związek z poprzednim – dbaniu o prawidłową dietę bogatą w składniki redukujące poziom cholesterolu oraz suplementowanie diety preparatami pochodzenia naturalnego, których głównym zadaniem jest utrzymywanie organizmu w homeostazie. Preparat ziołowy Alveo doskonale wpisuje się w schemat diety niskocholesterolowej, bowiem pomaga obniżać poziom złego cholesterolu we krwi oraz reguluje pracę wątroby, dodatkowo wzmacniając naczynia krwionośne. Alveo doskonale spisuje się również w trakcie terapii lekami obniżającymi poziom cholesterolu, gdyż działa łagodząco na ewentualne skutki uboczne w postaci bólów mięśniowych.

Czytaj więcej

admin | piątek, 06 marzec 2015 - 11:55 am | | Domyślne

Sok z Noni Bio Tahitian

Sok z owoców noni tworzony jest w oparciu o tradycyjną recepturę. Została ona stworzona na podstawie wieloletnich badań tych niesamowitych owoców. Soki z nich to przede wszystkim ogromna dawka witamin. Dzięki nim możesz poczuć się znacznie lepiej. Dzięki licznym właściwościom zdrowotnym, sok ten jest jednym z najbardziej pożądanych na rynku. Gigantyczną popularnością cieszy się przede wszystkim za oceanem. Stał się on tam jednym z suplementów diety. Sok z noni złagodzi objawy wielu chorób oraz pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu.

Czytaj więcej

admin | wtorek, 03 marzec 2015 - 4:22 pm | | Domyślne

Jakie witaminy warto suplementować?

Jeśli porozmawiamy z lekarzem dietetykiem, powie on nam na pewno, że nie powinniśmy prowadzić żadnej suplementacji diety, tylko tak przygotować nasze posiłki, by dostarczały one nam wszystkiego, czego potrzebujemy. Jest to oczywiście bardzo dobre w teorii i także w praktyce, jeśli tylko udaje się nami taki stan rzeczy osiągnąć, ale w prawdziwym życiu, które nie toczy się pod dyktando zaleceń lekarskich, warto jest czasami sięgnąć po dodatkowe witaminy, których nam może z różnych powodów brakować. Pytanie tylko, jakie witaminy powinniśmy przyjmować?

Czytaj więcej

admin | wtorek, 03 luty 2015 - 4:06 pm | | Domyślne

Brak witaminy D3 i jego skutki

Na początek warto rozwiać pewien mit. Witamina D3 w naszym organizmie tak do końca nie jest witaminą, ponieważ zanim substancja ta stanie się aktywna biologicznie, musi być przekształcona w specjalny prohormon o nazwie na tyle skomplikowanej, że nie ma po co jej tu przywoływać. Ten pro hormon może być wytwarzany z witaminy D3 będącej produktem odzwierzęcym, lub z witaminy D2, którą produkują rośliny. Nie ma tu większego znaczenia, która z wersji będzie wykorzystana. Ważne jest, by powstał prohormon, bo bez niego w organizmie pojawiają się poważne problemy. W dalszej części będziemy jednak pisać o witaminie D3, bo ten błąd w praktyce nie jest istotny, a ułatwia zrozumienie całej sprawy.

Czytaj więcej

admin | środa, 21 styczeń 2015 - 3:58 pm | | Domyślne

Najlepsze źródła witaminy D

Witamina D należy do bardzo nielicznego grona witamin, które ludzie są w stanie sami syntetyzować, chociaż niestety nie radzimy sobie z tym na poziomie wystarczającym dla zapewnienia nam wystarczającej ilości tej substancji. Musimy ją dostarczać razem z pożywieniem, ale tutaj też jedne źródła witaminy D są innym źródłom nierówne. Zacznijmy jednak od początku.

Czytaj więcej

admin | środa, 07 styczeń 2015 - 4:01 pm | | Domyślne

Witaminy dla seniora

W wieku starszym, czyli po 60. roku życia, nasz organizm zaczyna pracować ze znacznie zmniejszoną efektywnością, niż było to do tej pory. Jesteśmy narażeni na znacznie większą ilość schorzeń, a rzeczy, których do niedawna nie zauważaliśmy, zaczynają nam doskwierać. Jest to skutek kumulacji wielu różnych, często niezwiązanych ze sobą zjawisk i na wiele z nich nie będziemy w stanie skutecznie zareagować. Niektóre z nich są jednak spowodowane tylko dość banalnym problemem polegającym na tym, że działanie naszego układu pokarmowego stało się mniej skutecznej i jeśli przykładowo do tej pory nasze jelita były w stanie wchłonąć 50% dostarczonego im magnezu, po 60. roku życia jest to już tylko 40%, przez co z czasem pojawiają się jego niedobory. Z witaminami jest podobnie.

Czytaj więcej

admin | czwartek, 18 grudzień 2014 - 4:03 pm | | Domyślne

Jakie wybrać witaminy na wypadanie włosów?

Wypadanie włosów jest problemem, który rzadko da się zakwalifikować jako spowodowany jedną konkretna przyczyną.  Nawet jeśli akurat mamy do czynienia z taką sytuacją, prawdopodobnie będziemy musieli podejmować działania ogólnosystemowe, by w jakiś sposób temu problemowi przeciwdziałać. Jednym z najlepszych sposobów na walkę z wypadaniem włosów są witaminy na wypadanie włosów, dzięki którym udaje się zmodyfikować zachodzące w naszych organizmach procesy biochemiczne prowadzące do osłabienia cebulek włosów oraz utrudniających ich rozwój. Pytanie tylko, które witaminy na wypadanie włosów naprawdę pomagają i w jaki sposób je przyjmować?

Czytaj więcej

admin | wtorek, 02 grudzień 2014 - 4:05 pm | | Domyślne